.jpg)
Fira alla hjärtans dag med middag, underhållning och bio
Kom och fira alla hjärtans dag med Fritidsgården Chill och Kulturskolan. Kanske är detta kvällen då du hittar din livs kärlek? Kanske får du en ny bästis? Kanske blir det blott en flyktig romans?
Fredagen den 14 februari är det alla hjärtans dag-firande med Fritdsgården Chill och kulturskolan, och du är hjärtligt välkommen att vara med
Vi kan utlova en god middag, bra underhållning och att du kommer gå från Elektron med ett leende på läpparna efter att vi tittat på den romantiska komedin Jalla Jalla.
Kom som du är: singel, i förhållande, oklart? Alla får vara med!
Ungdomar från Fritidsgården bjuder på en fin alla hjärtans dag-middag och några av kulturskolans musikelever underhåller. Efter middagen bjuds det på en dansuppvisning av en av kulturskolans dansgrupper. Du får också delta i några roliga alla hjärtans dag-lekar, om du vill.
Kvällen avslutas med att alla besökare på Chill, (även de som inte anmält sig till detta evenemang) kommer till Elektron och tillsammans tittar vi på filmen Jalla Jalla.
Meny
Huvudrätt
Potatissallad, med rostbiff och sallad.
Efterrätt
Hallon cheesecake
Dryck
Alkoholfri äppelcider och mineralvatten.
OBS! Vegetariskt/veganalternativ finns.
När: Fredag 14 februari kl 17.00 till 22.00
Var: Elektron, Västra Storgatan 15, Gnesta
Anmälan via SpeedAdmin: Anmäl dig här! Länk till annan webbplats.