Öppettider Freja Bad & Gym

Hos oss kan du betala med kort, swish eller kontant och vi är anslutna till Actiway för dig som har friskvårdsbidrag.

Valborg och 1 maj 2019

Tisdagen den 30 april stänger Freja bad & Gym kl 16.00 och är stängt onsdagen den 1 maj.

Sommarstängt på Freja Bad & Gym 2019 04 24

Varje sommar är Freja Bad & Gym stängt under fyra (4) veckor och i sommar är det vecka 29 till 32.
Vecka 28 har vi ändrade öppettider:
Måndagen den 8 juli klockan 07-15
Tisdagen den 9 juli klockan 09-21
Onsdagen den 10 jul klockan 7-15
Torsdagen den 11 juli klockan 9-21
Fredagen den 12 juli klockan 7-15
Lördag och söndag stängt
Vi öppnar åter den 12 augusti klockan 06.30

För dig med årskort är det giltigt i 13 månader.

Badhuset

Motionssim*

Måndag: klockan 06.30-13.00
Tisdag: klockan 17.00-20.30
Onsdag: klockan 06.30-09.00 och 18.00-20.30, endast crawl 19.30-20.30
Fredag: klockan 06.30-12.00
Lördag: klockan 08.30-10.00

Öppet för alla

Måndag: klockan 13.00-20.30
Tisdag: klockan 15.00-17.00
Onsdag: klockan 15.00-18.00
Torsdag: klockan 12.00-20.30
Fredag: klockan 12.00-18.30
Lördag: klockan 10.00-15.30
Söndag: klockan 10.00-15.30

Babylek**

Fredag: klockan 09.00-12.00

Vattengympa

Onsdag: klockan 08.00-08.45
Fredag: klockan 12.00-12.45

Gym

Måndag: klockan 06.30-21.00
Tisdag: klockan 09.00-21.00
Onsdag: klockan 06.30-21.00
Torsdag: klockan 09.00-21.00
Fredag: klockan 06.30-19.00
Lördag: klockan 08.30-16.00
Söndag: klockan 10.00-16.00

* Inga lekande barn i bassängerna.
** Lek för de minsta i barnbadet och undervisningsbassängen

Under sommaren är anläggningen stängd i fyra (4) veckor. För dig med årskort är det giltigt i 13 månader.

Senast publicerad 2019-04-24